logotyp

Novinky ve vývoji tohoto fóra

Diskuzní fórum > O tomto fóru

Zde budu popsiovat novinyk ve vývoji fóra

předchozí | | | |
18.07.2023 16:39  vzkaz od radek
Ahoj, hlásím aktualizaci webu a fóra na poslední verzi, bez funkčních změn.

25.11.2019 13:11  vzkaz od radek
Ahoj, udělal jsem na webu pár modernizačních změn. Nové je zobrazení pro mobily a rovněž zabezpečený přístup https.
Opičákům zdar ;)

20.04.2018 10:04  vzkaz od IvanGS
Vážení přátelé, i když sem moc lidí nechodí, tyto opičí stránky mají jistě své místo na opičím "trhu" a tak máme zaplacenou doménu i na rok 2018. Mějte se fajn a choďte sem víc!!!

07.03.2017 20:36  vzkaz od IvanGS
Takže přátelé, jak jsem psal v posledním příspěvku, zaplatil jsem doménu na rok 2017. A stále nám v pokladně ještě zbylo pár drobných. Tak pište o motorkách, o zážitcích, o všem co chcete. Ať nám to fórum trochu ožije:-). Přeji krásnou sezónu a doufám, že se někde potkáme.

08.03.2016 14:16  vzkaz od IvanGS
Není třeba Kovboji, v pokladně máme ještě 376,-, zbytek z původní sbírky, tehdy přispělo dost lidí. To dá i na poplatek 2017.

08.03.2016 08:05  vzkaz od Kovboj
A měl jsi na to ještě v pokladně? Když tak uděláme sbírku.

03.03.2016 10:07  vzkaz od IvanGS
Přátelé, právě jsem zaplatil naši doménu na další rok, doufám, že nám ji nikdo nevezme a diskutujících a fandů opiček bude přibývat!

24.04.2015 14:39  vzkaz od Alssu
Ještě jsem vypnul zobrazování obrázků u výpisu fóra v pravém sloupci, přišlo mi to už moc přeobrázkované

24.04.2015 11:58  vzkaz od IvanGS
Ale to je zrovna moc příjemná funkce, díky!!

23.04.2015 23:55  vzkaz od radek
Ahoj všem, v rámci pravidelného vývoje RS Velký Web vznikly nějaké použitelné funkce pro toto fórum. Přidal jsem do pravého sloupce výpisy nových příspěvků fóra, inzerátů a posledního alba. Ještě to budu trochu graficky ladit pak s Kovbojem, zatím jsem to tam jen tak zapnul.

27.03.2015 21:16  vzkaz od radek
Upgradoval jsem RS Velký Web na novou verzi. Jsou tam většinou věci které obsahově ani funkčně nic nového tomuto portálu nepřinášejí, snad jen kromě několika fičurinek v diskuzích a fóru. Hlásím to spíše proto, kdyby se objevilo někde nějaké nestandartní chování, které by mohlo být považováno za chybu, tak mi o tom dejte vědět.

25.03.2015 10:09  vzkaz od IvanGS
To je v pohodě Kovboji. Peníze na doménu je to nejmenší co mohu udělat, spíš mi jde o to, že Ty a Radek si zasloužíte víc a lidi by měli mít sami snahu nějak přispět. Někdo penězi, jiný srazem, jaký si "opičí svět" uděláme, takový bude a každý může přispět.
Radkovi rád přispěju, ale ať si řekne sám a hlavně, jak jsem psal, stránky patří všem, ať někdo vypíše sbírku, jsem pro.
A víš jak je to se zákony - dodržujeme všechny? V každé oblasti našeho života? Prostě podle mne mělo být původní forum (mimo klubových hádanic) přeneseno sem a komu by se to nelíbilo, ozval by se a příspěvky by se vymazaly. Neudělali jsme to my, udělal to někdo jiný.
Kovboji, nemohl bys dát prosím pozvánku na Bábovku někam "nahoru"? Díky!

24.03.2015 13:55  vzkaz od Kovboj
Ahoj Ivane, nechci se tu o těch původních stránkách rozepisovat a nechci stále ventilovat, proč jsme původní forum tady nezobrazili. Po všech dotazech a mnoho paragrafů a mejlů od určitých lidí, jsme raději přistoupili k volbě postavení nových stránek od nuly. Jeden ze zákonů, které je nutné respektovat je např: 101/2000 A pokud to někteří stále nechápou, nic s tím nenaděláme, je to jejich boj mimo rozmezí zákona. Dal jsem na prosbu určitých lidí a uvolnil jsem možnost stažení fotek - tak zněla dohoda, jen o fotkách - z dosti již mnou napravených zdrojáků. To, že toho někdo využije a nedodrží férovost a ukradne ostatní zdroják, je jen na jeho svědomí.
Jinak Ivane, vkládat fotky přece do diskuze jdou a funguje to docela dobře. Radek na stránkách dál pracuje, ono to navenek není vidět. Má ode mne dlouhý soupis, co chceme aby ty stránky dělaly. Já jsem nikdy žádnou odměnu nežádal - pokud to je pro klub - a nikdy žádat nebudu. S Radkem se domluvte. Nevím, jak je to s penězma na doménu, ale pokud bude potřeba zajistit finanční částku na placení domény, rád přispěji.

24.03.2015 13:16  vzkaz od IvanGS
Ahoj kluci, déle jsem tu nebyl a ejhle, něco se děje. Předem dovolte informaci, že jsem zaplatil doménu na další rok. Co ale bude se stránkami, jak budou fungovat a vypadat, je jen vaše věc, všechny registrované považuji za jejich morální vlastníky a měli byste k nim mít i morální odpovědnost.
Našel jsem na sousedním fóru zbytky staré diskuse, což je škoda, protože ty měly být především tady a bez ohledu na autorská práva. Komu by to vadilo, ozval by se a příspěvky by se vymazaly. Já považuji toto fórum za nástupnické za původní, ale každý to tak vidět nemusí a pokud by se ozval, respektoval bych to a příspěvky smazal. Stejně tak zřejmě budou vymazány přesunuté příspěvky na stránkách monkey-moto, pokud o to někdo požádá, já nejsem hnidopich, mám rád opice a pokud někdo usoudí, že moje rozumy budou někomu užitečné, ať je zveřejní. A koneckonclů by tam asi nebyly, pokud by byly tady:-).
Osobně mne na těchto stránkách trochu vadí, že se musím imrvére znovu přihlašovat a že nejdou do příspěvků vkládat fotky. Samozřejmě fungování věcí jako je inzerce by měla být samozřejmostí. Nešlo by s tím Radku něco udělat?
Kovbojovy a Radkovy práce si nesmírně vážím, ale zasloužili by nějakou odměnu. Pak by šly možná rychleji i nějaké ty úpravy:-). Když každý přispěje blbé 3 stovky, nebo kolik jsem za doménu teď platil, mělo by to stačit. Co vy na to?
Jinak koukněte do vlákna akce, bude zase Bábovka na terase.

16.02.2015 08:27  vzkaz od Kovboj
Špulíne, psal jsem o legislativě i o autorství. Najdi si to. Např. v Občanském zákoníku. Já chci pouze poukázat na to, a vysvětluji, jak to bylo, že prostě pár jedinců si nepřálo zobrazování svých článků a všeho kolem jejich osoby již i na původních stránkách a tím jsem si ověřoval u právníků, jak to můžeme udělat zde na těchto stránkách. Zda můžeme nahrát a zobrazit celé původní forum. Usadili mne asi patnácti různými paragrafy z různých zákonů a občanského zákoníku - zvláště po přečtení některých E-mailů od některých lidí. Tak mne klidně dál kamenujte, posílejte mi dál vulgární e-maily, a dělejte si co chcete, ale netahejte mou osobu do něčeho, co nechci dělat.

15.02.2015 17:44  vzkaz od Špulín
Připadá mi to k smíchu, ale že by se vztahoval autorský zákon na diskusi? Postrádám tam, že by jednotlivé příspěvky daly nazývat autorským dílem. Obnovení vlákna považuji za užitečné a jistě to mnozí ocení. Určitě tam mnoho uživatelů opic najde pár užitečných rad nebo příspěvků, které tam byly vloženy nezištně s cílem poradit ostatním. Vždy jsem měl za to, že podobné stránky slouží k tomu, aby sdružovaly podobně postižené jedince, jak nazývám opičáky, kde si v diskusích vzájemně poradí , nebo si přečtou co je zajímá případně najdou radu na svůj problém. Pokud se tu přesto chce někdo ohánět autorskými právy, tak by si měl pořádně prostudovat autorský zákon místo toho aby tu prudil ty, které spojuje ježdění a láska k motorkám.

15.02.2015 11:31  vzkaz od Kovboj
Zděndo budeš se divit, ale pokud si vzpomínám, tak mi mejlem psalo asi pět lidí, že nechtějí aby byly jejich příspěvky dál zobrazeny. A zobrazení článků sem na stránky jsem opravdu poctivě řešil, že jsem obeslal autory a teprve po jejich písemném souhlasu jsem je zveřejnil. To samé je u fotogalerie - každá fotka má svého autora a podléhá to autorským právem a zákonem. I kdyby mi někteří nepsali, tak nemůžeme zobrazit z původních stránek ani slovo někoho, pokud na to nedá písemné schválení. Jedná se přeci o jiné stránky a jiné majitele - provozovatele. Jo a pro Dyzla: neznáš tady těch stránek administraci, její jednoduchost a pěknou funkčnost, tak proč hned slova o tom, že je to v rukách nějakého jedince. Doménu má IvanGS a server je zdarma od Radka a tento systém moderuje více lidí. A hlavně - jdeme jezdit.....

15.02.2015 10:14  vzkaz od Zdenek
Je pravdou, že některý slinty na starým fóru si fakt zasložej institut ,,ochrana autorkých práv". :-)

Koboji to sem fakt netušil, že někomu šlo o tohle.

15.02.2015 09:34  vzkaz od Kovboj
Už aby se jezdilo. Radek měl ten vklad původního fora připravený a dokonce by i normálně fungoval, ale ... Pokud jsou prostě lidé, kteří nerespektují zákony, je to jejich věc. Opravdu jsem Radkovi řekl, že zatím to původní forum nelze naimplantovat a zobrazit na těchto nových stránkách. Důvod je opravdu velmi jednoduchý - AUTORSKÁ PRÁVA !!!!!!!!!!!! Provozovatel tohoto portálu by musel mít písemný souhlas od každého jednotlivého původního přispěvovatele !!!!!!!!!!! To že si někdo hraje na hrdinu, je jeho věc, ale porušuje zákon !!!!!!!!!! Plno lidí na původních stránkách napsalo, že nechtějí aby byly jejich příspěvky zobrazeny a smazány, nebo i články. Např.: V současném výkladu legislativy je i takový blábol, že vlastně když jdu fotit své dítě na nějakou dětskou besídku a nafotím s ním i dítě jiných rodičů, tak bez jejich písemného souhlasu nesmím fotku nikde zveřejnit. Běžte raději připravovat motorky na sezonu a neřešte kraviny, když o tom nic nevíte. Nebo napište třeba například na sbazar proč se tam nezobrazuje jméno inzerenta, nebo na jiné inzertní portály, pokud vám nestačí jednou napsat, že se to tady bude předělávat a musíte to slyšet pořád do kola. Jdeme jezdit.........

15.02.2015 01:37  vzkaz od radek
elpescador: "je tu moc písmenek, někde to tam asi dole je ale ještě jednou - mohl by mi někdo vysvětlit, když otevřu inzerci, vidím inzerát a není nikde žádný kontakt ... jak ho najít? Ani když inzerát rozkliknu kde nic tu nic... Zdá se nějaká chybička se vloudila asi... :o)"
Cau kdepak chybicka. Ten modul inzerce byl prave tak navrzen. Byl postavena pro inzerci zdarma a jako ochrana inzerenta tam prave byla nemoznost ho kontaktovat jinak nez pres odpovedni formular pod inzeratem. Tady to ovsem nedava smysl a jak jsem psal nize budu to predelavat.

14.02.2015 17:00  vzkaz od elpescador
je tu moc písmenek, někde to tam asi dole je ale ještě jednou - mohl by mi někdo vysvětlit, když otevřu inzerci, vidím inzerát a není nikde žádný kontakt ... jak ho najít? Ani když inzerát rozkliknu kde nic tu nic... Zdá se nějaká chybička se vloudila asi... :o)

14.02.2015 14:29  vzkaz od radek
Pratele,
pripominky zde recene mam do jedne v emailu od Kovboje mesic po tom co jsme tyhle stranky spustili takze ano vim o nich a ano resim je postupne a ano trva to dlouho a je to povetsinou v souladu s placenym vyvojem systemu ktery plati komercni sfera a nektere pozadavky se prekryvaji (viz forum). Vybirat penize neni treba, neni to o nich. Rozhodl jsem se dobrovolne, ze s webem pomuzu a bylo to s podminkou, ze se to postavi na mem systemu, protoze nemam cas ani kapacitu venovat se vyvoji mimo nej. Delam to i castecne pro to, aby se ozivily moduly a funkce systemu vyuzitelne pro komunitni portaly, ktere system obsahuje sice jen okrajove (primarni zamereni systemu Velky Web je na komercni weby, eshopy, informacni systemy a ruzne specialni projekty), ale i tak do budoucna mohou byt vyuzitelne v komercnim nasazeni.

K archivu fora jsem se uz nekde vyjadroval. Udelal jsem pred spustenim tohoto webu jeho kompletni migraci vcetne veskere navaznost na uzivatele a fotek, ale z duvodu zjevnych potizi s autorskymy pravy prispivatelu jsme se nakonec rozhodli zacit na zelene louce a nechat trpkou minulost bohuzel i s tim dobrym za sebou (pouzili se jen osobni data uzivatelu a to jen nektera). Pokud nekdo stare forum ozivil, obavam se, ze to muselo byt v neznalosti situace a asi nevi, ze spousta uzivatelu puvodniho fora dala najevo (Kovbojovi) vyslovny nesouhlas s tim, aby byly jejich prispevky kdekoli na internetu publikovany a pozadovali dokonce jejich smazani. Jak asi mnozi z vas vedi, ja jsem v dobe rozpadu puvodni komunity nebyl jeji soucasti, neznam vubec ty ostatni lidi, nesetkal je se s nimi a zminovane weby tech ostatnich frakci jsem ani nevidel, tudiz nemohu soudit jak na tom jsou s funkcnosti a podobne.

Je pro predstavu toho co mam v planu vyvijet v nejblizsi dobe, tak je to:

- jeste nejake dalsi funkce do fora, ktere mozna zde pro komunitu budou vyuzitelne, ale nevim presne, zadani se jeste ladi a je to vyvijene pro komercni subjekt. Jeste to casem upresnim.

- vypis poslednich prispevku fora do praveho sloupce

- revize modulu inzerce, ktery jsme delal pred lety hodne narychlo a je ponekud nedotazeny

Vypis inzeratu mi prijde v tuto chvili zbytecna prace. V inzerci jsou stejně povetsinou akorat moje inzeraty a to ze shanim nadrz na gorilu asi uz vsichni vite a prijde mi zbytecne aby to bylo jeste v pravem sloupci :). Až se inzerce trochu rozjede a budou tam nejake zmeny (aspon jeden dva nove inzeraty tydne), tak to samozrejme udelam.

Reklamni plocha v pravem sloupci byl muj napad a muj argument pro ostatni v me firme, proc se nam vyplati poskytnout tento system (zdarma) nejakemu subjektu, protoze i ja musim tyto veci obhajovat, tak to holt ve firmach kde je vice lidi chodi.

Tak a ted uz huš huš do ostatnich sekci fora a piste o necem kloudnem, už si tu pomalu pripadam jako v praci ;).

Omlouvam se za diakritiku, na mobilu tezko hledam hacky carky.

14.02.2015 11:44  vzkaz od Dyzl
Hm, byl jsem zrovna dlouhodobě marod když se původní klub rozpadl a následně rozštěpil na tři části. Takže dodnes v tom nejsem nějak orientovaný. Což je tedy obrovská škoda. Ta komunita je dost malá, takže následné kmeny jsou ještě menší.
Osobně se mi tenkrát jevilo svým způsobem i možné řešení, nějaká Opičí sekce na Motočíně kterou provozuje Kovboj a je dle mého skromného názoru asi na podobném systému jako je tento, jen je opravdu vychytaná a dobře funkční. Rád tam často koukám, i když některé dotazy jsou na zabití a tak i obdivuji trpělivost správce.
Docela nechápu Kaštany, proč nějak nenašli shodu s ostatními uživateli na původních stránkách a nedali doménu klubu, velmi široká komunita, kterou byl považován za velkého gurů Opic mu zcela jistě přihrávala zákazníky, jenže asi je chtěl mít všechny pro sebe a bránil se tomu, aby ze stránek měl užitek i někdo jiný. Tak je raději přispěl ke zničení.
K Ajťákovi, to je jen slangové z IT technik a široky pojem. Co se týká obrázků, kovboj mínil něco jiného, dělal jsem takový pokus. Zde i u konkurenčních stránek jdou obrázky dávat, u toho mého musí být umístěné jinde a vlkádá se jen jejich odkaz a pak jsou zobrazené. Sám jsem spíše motorář a ne ajťák, občas si ale s něčím hraji a jsem trochu v obraze. Kdysi, ještě před motorkáři jsem provozoval nejnavštěvovanější stránku o motorkách která vznikla z mých nápadů, realizoval to ovšem ajťálk na nějakém exotickém systému který byl zřejmě vyvinut ve VUT, později stránky použil jako referenci při hledání práce v bohatších státech. No a když ji našel, na stránky se postupně vyprdl a ani já ani nikdo jiný nebyl schopný tento systém udržovat, tak jsem byl nucen vypnout, protože se do něj nabourávali tzv. spamboti (internetoví roboti/programy) kteří tam vkládali malware. Byla to docela škoda, bylo tam mnošství informací, dobrá inzerce a prodávalo to i reklamu. Nu což, škoda pláče nad rozlitým lékem.

14.02.2015 10:53  vzkaz od Zdenek
Ajtý nebo Ajtí. Jak se to vlastně píše? Vůbec tomu nerozumím, ale jako lajk jsem vyčetl, že oni mají stránky bez fotek a já s fotkama. Bohužel ani jedny nejsou tak dokonale jednoduché jako stránky padlého klubu a bohužel ani atmosfera už asi není taková. Jim se povedlo obnovit značnou část fóra starého klubu a za odměnu se náležitě bijí do prsou, současně někam ukazují prstem, že oni na to nemaj. Ještě že to jsou odpadlíci nad nimiž můžeme ohrnout ret. No ale to už tady bylo. Pořát to jsou lidi, které jsem poznal před pár lety a bylo s nima dobře. Mohlo to tak fungovat i dál nebejt jistýho Guru, kterej do toho spolku začal srát svůj byznys.

Ale neberte mě moc vážně ani osobně

předchozí | | | |

Fórum

18.07.2023 16:39 radek

Ahoj, hlásím aktuali...

09.02.2022 09:10 moto.joker

Díky za reakci.

08.02.2022 23:01 elpescador

osmičky 4.00

08.02.2022 22:58 elpescador

jezdím na 4.00 už 16...

04.02.2022 18:56 moto.joker

Tak jsem přišel na j...

03.02.2022 09:28 moto.joker

To máš pravdu, je ta...

02.02.2022 21:00 elpescador

když dáš na osmičky ...

Poslední album

Opice 2021

alba
Klub příznivců motocyklů Monkey, Gorilla, Dax a jim podobné ...

Vytvořeno a sponzorováno © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek