logotyp

Lepení nádrže chemickým železem

Diskuzní fórum > Technika, opravy,

Takže přátelé, jak furt omýlám tu moji nešťastnou nádrž, tak je mi jasné, že už Vám to leze krkem :), ale s touto pozitivní zkušeností se musím podělit. Když už sem to všecko nechal vyvařit, zatmelil, vybrousil a tak, tak nakonec ještě zbylo co udělat s tím rezem vevnitř. Použil jsme tedy metodu moření přes noc vřelým roztokem kyseliny citronové 1:10 podle nějakého návodu na netu, což tedy fungovalo naprosto skvělě (udělám kolem toho samostatné téma časem), no ale jak se dalo čekat, po vymoření začala nádrž tect v lemu na levé straně. Po podrobnější prohlídce jsem zjistil, že je tam malá dirka (asi jako špendlíková hlavička, zřejmě ještě od výroby z lisu a v ní to prosakuje. Samozřejmě by se to dalo zavařit, ale to by zase znaenalo nádrž sušit a všecky ty serepetičky kterých už jsem si užil dost, tak jsem se rozhodl zkusit chemický kov. Podle technického listu má tento kov trvalou odolnost proti benzínu, takže by měl vydržet. Výsledek, po týdnu ani kapka.

05.10.2015 15:32  vzkaz od radek
Tak další praktická zkušenost s lepením nádrže chem. železem. Na firebladu už byl drobný průsak patrný když jsem ho kupoval (ale teklo to trochu, tak jsem to neřešil). Po Alpách se to dost zhoršilo a tak jsem se do toho pustil. Teklo to v předním úchytu, kterej je řešenej cca stejně, jako zadní úchyt na Gorille. Bylo vidět, že jedna ze starších oprav probíhala stejnou metodou, ale onen materiál byl o dost podajnější, než to železo co používám já (nebo časem zdegradoval) a šel pomocí kladívka a ostré rýsovací jehly odsekat. Pak jsem místo vybrousil na kov smirkem, poctivě odmastil a naplácal chem. kov (padla půlka balení). Stejně jako v případě předchozího lepení na Gorče se to v některých místech nechtělo vůbec chytat, ale poctivým patláním se to nakonec přichytilo všude. Nechal jsem to radši do druhého dne a po zkoušce ani kapka, takže jsem to nalakoval a hotovo.

17.08.2015 16:33  vzkaz od IvanGS
Jojo kluci. Kolem zadního úchytu jsme to kdysi zavařili, pak jsme nádrže nalakovali, nalepili samolepky a když jsem do své nalil benzín, sáklo to v místě, o kterém se tu píše, v předním lemu na levé straně. Zatmelili jsme to tím plastickým kovem (taková ta dvousložková modelína, Zámkovi jí kousek zůstalo od Rumunska, kde z toho modeloval kamarádovi kus uražené olejové vany na jeho BMW R1200GS), naštěstí šedé barvy, takže to na šedostříbrné nádrži není skoro vidět a už s tím jezdím 6 let... :-).

17.08.2015 11:46  vzkaz od Kovboj
Vždyť jsem ti to lepidlo ukazoval, já s ním lepím i praskliny v bloku motoru a opravuji utrhané závity v hlavách a na čerpadlech. Motokrosaři ho používají při závodech na rychlou opravu i prasklých hlav. Kamarád mi vozí delší tuby, než máš na obrázku a jsou myslím cca za 200 kaček

17.08.2015 11:37  vzkaz od radek
Nejdříve jsem vypustil benzin, aby to furt neprolínalo ven, pak jsem místo obrousil na kov smirkem, odmastil odmasťovacím sprejem, rozdělal lepidlo a naplácal, na místo. Nejdříve se to trochu nechtělo chytit na ten kov, ale když jsem to chvíli patlal tak se to pak chytlo. Za 5minut to bylo tvrdé jako kámen. Namontoval jsem nádrž, nalil benzín a bylo hotovo. Po cca týdnu (poslední fotka) neprosákla ani kapka. Myslím si, že by tím šel opravit i ten nešťastný nabodovaný zadní úchyt na Goriláckých nádržích, pod kterým to tak často začne chcát.

17.08.2015 11:31  vzkaz od radek
Jedná se o SUPER EPOXI KOV 47g od firmy ceys. K dostání je opravdu ledaskde, narozdíl od LOCTITE CHEMICAL METAL, který jsem sháněl původně a nesehnal. Prace s tím je opravdu radost. Prostě uřiznete kousek válečku, který vypadá jako něco k jídlu :). Pozor, nejíst, je to prý jedovaté! promačkáte v prstech, až se obě složky spojí (trochu s eto pak zahreje) a naplácáte na odmaštěné a očištěné místo.

Fórum

18.07.2023 16:39 radek

Ahoj, hlásím aktuali...

09.02.2022 09:10 moto.joker

Díky za reakci.

08.02.2022 23:01 elpescador

osmičky 4.00

08.02.2022 22:58 elpescador

jezdím na 4.00 už 16...

04.02.2022 18:56 moto.joker

Tak jsem přišel na j...

03.02.2022 09:28 moto.joker

To máš pravdu, je ta...

02.02.2022 21:00 elpescador

když dáš na osmičky ...

Poslední album

Opice 2021

alba
Klub příznivců motocyklů Monkey, Gorilla, Dax a jim podobné ...

Vytvořeno a sponzorováno © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek